Tajemnice Gryzmołkowa. Duch z fabryki krówek

Jakiś czas temu w naszej biblioteczce pojawiła się nowa pozycja od wydawnictwa Kapitan Nauka, do której przysiadłyśmy z Manią po tym jak wrzawa pierwszych dni w nowej placówce ucichła i wszystkie emocje związane z tym ogromnym wydarzeniem, jakim było rozpoczęcie nauki w szkole, opadły. Wbijamy się w tą naszą nową, codzienną, rutynę i staramy się znaleźć czas na chwilę relaksu przy książce. Wybierzcie się z nami do Gryzmołkowa i szykujcie się na niezłą przygodę!Kategoria wiekowa: 9+
Autor: David O’Connell
Ilustracje: Claire Powell
Tłumaczenie: Ewa Kleszcz
Liczba stron: 200
Rok wydania: 2019
Wydawnictwo: Kapitan Nauka

Archie McKarmelek niespodziewanie dziedziczy fortunę stryjecznego dziadka (którego jest imiennikiem), o której nie miał najmniejszego pojęcia. Chłopiec staje się właścicielem ogromnej rezydencji, zwanej Miodowym Dworem, oraz … fabryki krówek i firmowych sklepów. Archie otrzymuje również list, z którego wynika, że czeka go szczególna misja, albowiem musi odnaleźć sekretny składnik słynnych krówek bez którego firma może upaść. Jeśli misja się powiedzie, chłopiec udowodni w ten sposób, że jest godnym dziedzicem majątku.

Czy Archie da radę? Czy uda mu się znaleźć tajny składnik? Tego musicie dowiedzieć się sami!

Uwaga! Ta książka wciąga jak ruchome piaski!


Książka jest dedykowana dzieciom w wieku 9 lat, ale u nas, czytana ze wsparciem mamy, bardzo przypadła do gustu Marysi. Dlaczego? Może przez to, że była pisana według najlepszego przepisu na idealną lekturę dla dzieci i młodzieży z bujną wyobraźnią, w którym znajdziemy: przyjaźń, zwroty akcji, zagadki, tajemnice, niespodziewane sytuacje, walka dobra ze złem i oczywiście – przygodę! Tu dodatkowo wszystko okraszone jest słodkościami, słodyczami, ciućkami, ciumkami – jak zwał, tak zwał, ale jest to coś co mali ludzie kochają całym sercem.


Copyright © 2014 ⚡ Pod Napięciem ⚡ , Blogger