FILIP, LIS I MAGIA SŁÓW

Jakiś czas temu otrzymałam, od Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego,  do przeczytania książkę "Filip, lis i magia słów" autorstwa Elżbiety Zubrzyckiej. Każda nowa pozycja w biblioteczce cieszy Manię (i mnie, bo nie muszę setny raz czytać wieczorami przygód Barbie) więc chętnie sięgnęłyśmy po świeżą lekturę.Kilka słów od wydawnictwa:

"Filip wraz z przyjaciółmi przeżywa wiele przygód i staje się coraz bardziej samodzielny. Zapuszcza się w odległe rejony Wielkiego Lasu i tam dowiaduje się rzeczy, których lepiej, żeby jeszcze nie wiedział. Zaniepokojeni rodzice postanawiają nauczyć swoje zajączki dobrych słów licząc, że uchronią one ich dzieci przed złym wpływem.
Pewnego dnia Filip znika z oczu rodziny i przyjaciół. Wpada w pułapkę i staje oko w oko ze swoim prześladowcą rudym lisem. Czy sobie poradzi? Kto lub co mu w tym pomoże? Przyjaciele, którzy ofiarnie go poszukują? Szczęśliwy zbieg okoliczności? A może wiara we własne możliwości wynikająca z magii dobrych słów?
"

Fajnie sięgnąć po książkę, która niesie ważne przesłanie. Jeśli jest ona okraszona emocjonującymi i jednocześnie wciągającymi przygodami to mamy odpowiedni "pakiecik" na wspólny wieczór z dzieckiem. 

Historia małego szaraczka, Filipa, to piękna opowieść o przyjaźni, o poczuciu własnej wartości, o tym co nas łączy, a także o szacunku i magii słów.
Filip staje się coraz bardziej samodzielny. Samodzielność wiąże się z podejmowaniem decyzji i poznawaniem otoczenia. Rodzice zajączka chcąc chronić Filipa i jego rodzeństwo przed niekorzystnym, a jednocześnie nieuchronnym wpływem otoczenia, wprowadzają zabawę w “ja jestem”  wierząc w wielką moc dobrych słów.  Jednak czy dobre słowa pomogą uchronić zajączki przed negatywną stroną świata?
"Filip, lis i magia słów" to czwarta książka z serii przygód zajączka. Przyznaję, że wcześniej nie miałam okazji poznać tych pozycji. Po zapoznaniu się z tym tomem postaramy się jak najszybciej nadrobić wcześniejsze -  to jest pewne.
Pięknie ilustrowana, mądra opowieść podzielona na 22 rozdziały. Zawiera również wskazówki/ rady dla rodziców, nauczycieli czy też wychowawców. Dodatkowo nasze pociechy znajdą na końcu postacie do wycięcia oraz instrukcję jak stworzyć własny teatrzyk, aby mogły dać ponieść się swojej wyobraźni bez granic i móc po swojemu wymyślić kolejne przygody dla małych leśnych przyjaciół.


Autor: Elżbieta Zubrzycka
Tytuł: "Filip, lis i magia słów"
Ilustracje: Klara Wincenty
Rok wydania: 2018
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 

Copyright © 2014 ⚡ Pod Napięciem ⚡ , Blogger