Hervé Tullet seria "Gry i zabawy" - czyli idealna propozycja pod choinkę!

Święta już blisko. Rodzice głowią się co najlepiej sprezentować swoim pociechom. Najlepiej coś kreatywnego i rozwijającego. Fajnie jeśli byłyby to książki. Jeszcze lepiej jeśli te książki byłby nietypowe. Wydawnictwo Insignis przygotowało coś, co spodoba się dzieciakom i tym mniejszym i tym większym. Co to takiego? To seria "Gry i zabawy" autorstwa Hervé Tulleta, która pojawiła się w księgarniach pod koniec listopada.


Hervé Tullet to francuski grafik i ilustrator urodzony w 1958 roku w Normandii. Swoją karierę rozpoczynał jako dyrektor artystyczny i ilustrator prasowy, by w 1994 roku wydać swoją pierwszą książkę dla dzieci. To właśnie dzięki interaktywnym, kolorowym i pobudzającym do działania publikacjom dla najmłodszych stał się znany na całym świecie. Jego wielokrotnie nagradzane prace przetłumaczono na wiele języków i wydano w kilkudziesięciu krajach całego świata, gdzie natychmiast zyskiwały status bestsellerów.

Najnowsza seria składa się z pięciu książeczek aktywizujących:
„Gra luster”, „Zabawa liniami”, „Graj w piłkę”, „Paluszkowa wyprawa” i „Gra w kolory”. Każda z nich rozwija wyobraźnię, pamięć wzrokową, zmysł obserwacji oraz zdolność koncentracji. 

Książeczki z serii "Gry i zabawy" pozwalają dziecku wykorzystać swoją fantazję do granic możliwości. Prócz pozytywnego wpływu na rozwój twojej pociechy, są przede wszystkim źródłem ogromnej frajdy. Interaktywne książeczki wymagają od dziecka uwagi i myślenia. Jest to nauka przez zabawę czyli najlepsza forma poznawcza dla naszych pociech.

Gra Luster - książeczka imitująca taflę lustra. Zainteresuje każde dziecko, bo który maluch nie lubi patrzeć na swoje odbicie? Maluch może oglądać odbicie własnej buzi, różnych przedmiotów czy też podglądać przez dziurki. Książeczka przedstawia różne kształty - romby, kwadraty, paski czy koła. Kształty przedstawione w kontrastowych kolorach na pewno przykują uwagę dziecka.  Gra w kolory - dzięki tej książeczce dziecko ma możliwość nauki podstawowych kolorów oraz jak je łączyć, aby powstała nowa barwa. Proste rymowanki zawarte w książce z całą pewnością umilają i ułatwiają naukę.

Graj w piłkę - i to dosłownie! Wystarczy mała piłeczka lub kulka z papieru i można rozpocząć mecz! Książka- harmonijka zmienia się w bramkę piłkarską, kort tenisa,pole golfowe czy kosz z meczu koszykówki. Świetny pomysł na wspólną zabawę!


Paluszkowa wyprawa- kontynuacja "Paluszkowej olimpiady". Czy do zabawy potrzeba wielu przedmiotów i zbędnych klamotów? Nie! Wystarczą Twoje paluszki i można wyruszać w świat! Zabawa liniamiPaski, kreski, szlaczki wstążki wypełniają karty książki. Strony książki mają nietypowe kształty i można je przekładać - układać jak tylko wyobraźnia nas poniesie. Dziecko może łączyć wstęgi z paskami, kratki z falami. Karty przekładają się w niestandardowy sposób, dzięki czemu można tworzyć przeróżne konfiguracje.


Mańka nie może się zdecydować, którą książeczkę lubi najbardziej. Siedzi nad wszystkimi przez długi czas. Ten kolorowy pakiet książek sprawdzi się idealnie jako prezent pod choinkę. Kreatywna zabawa, pobudzanie fantazji i świetny sposób na wspólnie spędzony czas w te długie, zimne wieczory. 


Copyright © 2014 ⚡ Pod Napięciem ⚡ , Blogger