Ever After High: Krzywe zwierciadło

-Królewna Maria Magdalena, dziedziczka tronu krainy Borkfeld, proszona jest do sali tronowej przez Królową Matkę Katerine!- zawołał lokaj.

-Co ona znowu chce?- pomyślała Maria- Przecież wie, że się pakuję. Nie wyrobię się ze wszystkim przed wyjazdem do Ever After High jak będzie mi zawracała głowę co pięć minut.

Maria dokończyła pakowanie i niespiesznie skierowała swoje kroki w stronę sali tronowej, gdzie oczekiwała na nią Królowa Matka.

-Jestem mamo. Nie uda mi się zrobić wszystkiego co zaplanowałam przed wyjazdem. Mam mało czasu, a Ty wzywasz mnie już któryś raz w ciągu dnia- powiedziała z wyrzutem- Przecież wiesz, że potrafię się zorganizować i wszystkiego dopilnować. 

-Spokojnie, Twój wyjazd do baśnioceum stoi pod wielkim znakiem zapytania- powiedziała Królowa, wyraźnie czymś zmartwiona.

-Ale jak to?!- oburzyła się Księżniczka Maria- Przecież muszę tam jechać! Przecież muszę dopełnić tego co jest zapisane w Księdze Legend!

-Nie moja droga, chyba przełożymy Twój wyjazd do szkoły. Może nawet o kilka lat.

-To niemożliwe! Muszę jechać teraz. To tradycja, to przeznaczenie! A co z naszą baśnią?

-Nic się z nią nie stanie jeśli pozostaniesz w domu i trafisz do Ever After High za jakiś czas. Z baśnią, z naszą Krainą i przeznaczeniem mogłoby się coś stać właśnie za sprawą Twojego jutrzejszego wyjazdu.

Królowa Matka stała przy oknie i wypatrywała czegoś w oddali. Wyglądała na zdenerwowaną. Młoda Księżniczka nie wiedziała co się dzieje, skąd ta nagła zmiana planów, dlaczego Matka ma taki nieobecny wzrok?

-Doszły do nas niepokojące wieści. Wieści dotyczące dziwnego zachowania uczniów baśnioceum. 


***

Dlaczego Królowa Matka ma wątpliwości co do wyjazdu córki? Tego dowiecie się czytając drugą część książki Shannon Hale. O przygodach uczniów Ever After High pisałam tu: KLIK.

W pierwszej części córka Złej Królowej- Raven zbuntowała się i nie podpisała swojej strony w Księdze Legend. Nie chciała wypełnić swego przeznaczenia, które było w niej zapisane. Zapragnęła zawalczyć o swobodę w wyborze swojego losu. Jej zachowanie wywołało bunt wśród uczniów baśnioceum.
Uczniowie podzielili się na dwa obozy: Royalsów i Rebelsów. Ci pierwsi nie chcieli zmian, pragnęli trwać w swoich baśniach. Drudzy chcą być kowalami własnego losu.
Apple White- córka Śnieżki, jest wściekła na Raven za zniszczenie jej przyszłości. Czy jest szansa na to, aby przyjaciółki się pogodziły? Jak potoczą się ich losy po tym jak Raven przeciwstawiła się tradycji? Czy ostatecznie wszyscy będą żyli "długo i szczęśliwie"? Spokojnie! Tego wszystkiego dowiecie się czytając "Krzywe zwierciadło". Wraz z wydawnictwem Bukowy Las zapraszam Was do lektury!


Copyright © 2014 ⚡ Pod Napięciem ⚡ , Blogger