2!

U nas święta nie kończą się 26 grudnia. U nas święta trwają dzień dłużej. Trzecim dniem świąt są urodziny Maryśki. 
27 grudnia 2012- 8:15 Dwa lata minęły od momentu kiedy jej krzyk wstrząsnął Szpitalem Klinicznym... Dwójka na liczniku Masi... Zleciało jak z bicza strzelił! Ja się pytam kiedy?! Dopiero co obchodziła pierwsze uro! Z małego (no dobra, ona nigdy nie była mała!) leżącego bąbla przeistoczyła się w dużą biegającą panieneczkę, która gada jak najęta. Tak, gada. Składa zdania, powtarza wszystko za nami. Tanecznym krokiem idzie przed siebie, komponuje własne pieśni i melodie lub śpiewa wraz ze swoim największym idolem- Mrozem (KLIK)
Swoimi monologami rozśmiesza nas do łez. Nie raz zdarzało się, że szczęka bolała mnie pod koniec dnia. Kabaret przy Masi (jak sama o sobie mówi) to nic! Niedługo będzie robiła Staremu konkurencję w kategorii "Powiedział co wiedział".

-O-oł! opsiuła hajo!-- Twierdzi, że wszystko psuje. Ostatnio nawet "buła sie opsuła".

-Mamusiu, mesa cioci --Tą informację dostaję za każdym razem jak zapiszczy mój telefon. Według Maryśki każdy SMS jest od cioci.

-Mama, jesie nie ma tampy! Ooo! Jest tampy!-- lampki świąteczne sama odpala jak widzi taką potrzebę.

-Mama, łąć plum-plum! Mami łąć misio!-- włącz stara to Mini-Mini, włącz tego misia w niebieskim domu!

-Dzindobly tatusiu!-- Stary zawsze jest pięknie przywitany!

-Tatuś jedzie placy!-- Zapytaj gdzie jest ta "placa" to Ci wskaże odpowiedni azymut i podpowie, żeby szukać tam gdzie jest "duzio tampy"

-Masia djęcie!-- Daje zezwolenie na zdjęcie w konkretnym momencie.

-Byndzie motyl!-- Kiedy "Na Wspólnej" się zaczyna wie bardzo dobrze. Jak "Nie ma motyl! Pa, pa motyl" to jasnością jest, że trzeba iść spać.

-Wgóle nie ma lala!-- Jak nie ma to trzeba włączyć, bo bez muzyki nie ma życia.

-Nie ma dzidzi! Mamiś ić tatiś!-- Jasny sygnał, że coś się zdarzyło... coś nieładnie pachnącego... Idąc dalej tym tropem, kolejne ulubione słowo się kłania: "BONK!"

No i oczywiście "So to jest?!" powtarzane trylion razy dziennie oraz cudowne "KOCHAM", które roztopi każde serce! ♥ 

"Mama Tasia! Tatuś Altek!", "Tasiu poposim piciu!", "babisia Bala-bala"-uwielbiam tego słuchać.


Maryśko, pączku kochany! Rośnij zdrowo, rozwijaj się pięknie! Jesteś Gwiazdeczką na moim niebie! Wszystkiego najlepszego dzidźko! ♥

Copyright © 2014 ⚡ Pod Napięciem ⚡ , Blogger