Mami, mamo!


Leżę zakopana w betach. Dawno tak dobrze nie spałam. Nie, nie z winy małej, po prostu mam problemy z zasypianiem. Budzi mnie dźwięk kołysanek odbiegający z Maryśkowej zabawki. Po chwili słyszę cichutki, delikatny głosik. "Mami, sisio". No, a jak ma być Ci dziecko ciepło skoro skarpetki znowu leżą pięknie złożone na komodzie przy łóżeczku?Mały człowieczek siedzi w rogu łóżeczka, opatulony dwoma kocami po czubek głowy. Gołe stopki wystają... Wyjmuję Maruchnę z łóżka. "Mami, ćśśś! Tati A-a-A". Tak, tata śpi. Daje mu całusa i leci do kuchni. Staje przy szafkach i podśpiewuje "Mami, mama! Mniam-mniam-mniaaam-mniam!".

Cisza i spokój- znak, że mały człowiek coś kombinuje. Myję głowę i naglę słyszę: "Mami! BYF!". Wyglądam z łazienki, a przy drzwiach od sypialni stoi przerażony bąbel, bo na oknie siedzi mucha.

Czas na kąpiel. Mała wanienka wstawiona do dużej, Marysia już podskakuje z radości, że zaraz zanurzy się w potężnej pianie. Już wsypuje zabawki, już ściąga spodnie i skarpetki, układa je na swoim stołku i podnosi rączki na znak, że czas zdjąć bluzkę i ją wsadzić do wody. Jest, siedzi i chluszcze, wywołuje mini wersję tsunami. Nagle przestaje, patrzy na mnie i z wielkim uśmiechem woła: "Mami! Plum-plum!" pokazując, że mam wejść do niej. 

Innym razem kąpiemy się razem, a Stary szykuje ekwipunek do wycierania, smarowania i ubrania Mańki. 
Ja: Maruśka, powiedz: KO-CHAM tatę!
Mania:  Tata, TAK! Busi!

Szykuję ubrania do wyjścia z domu. Maluch podbiega, widzi bluzę, uśmiecha się i woła "Mamo! Dzieci-buju!". Już wie gdzie zaraz wyjdziemy.

Mami, mamo, mama! Słyszę to miliard razy dziennie. Czasem słyszę te słowa w nocy kiedy mała gada przez sen. Na dźwięk jej głosu serce topnieje jak masełko wystawione na słońce. Rany, jakby było nudno bez niej i chaosu, który wywołuje na co dzień. Nie wyobrażam sobie poranków bez wesołego "Mami, la la la - Uuu, Aaa!" i jej pląsów w rytm ulubionej piosenki. Każde "mami-mamo" jest receptą na całe zło tego świata.


Profile Pod Napięciem znajdziesz tu:

Copyright © 2014 ⚡ Pod Napięciem ⚡ , Blogger