Przygody małego urwisa w szkole i na wakacjach!

Kto nie zna Mikołajka? Chyba wszyscy o nim słyszeli? Jeśli nie, to "dorastaliście na jakiejś innej planecie". Przyznaję się bez bicia, że do tej pory jedynie kojarzyłam tą postać... najwidoczniej jedną nogą dojrzewałam w odległej galaktyce. Teraz wiem, że mam trochę do nadrobienia, bo pokochałam tego małego urwisa i jego kolegów miłością najczystszą. 




14 sierpnia na ekrany kin wchodzi druga odsłona przygód Mikołajka, jeszcze tego samego dnia na półkach księgarni pojawią się aż trzy książki z tej serii. Jeśli jesteś fanem Mikołajka i jego ziomków przynajmniej dwie z nich będą dla Ciebie lekturą obowiązkową!



  • Gry i zabawy Mikołajka




Bear Grylls ma swoją "Szkołę przetrwania", a Mikołajek i ziomki mają "Gry i zabawy".
Bear w swojej książce pokazuje jak z kijaszków zbić kibelek, a Mikołajek i spółka uczą nas jak z liści upleść kieckę i koronę!
Nie jest to kolejna opowieść o przygodach Mikołajka i jego świty, jest to zbór zabaw, gier, instrukcji tworzenia czegoś z niczego (normalnie DIY;)), przepisów na smakołyki różnej maści, łamigłówek oraz dowcipów. Świetna książka dla opiekunów obozów i kolonii! Studnia bez dna zawierająca mnóstwo pomysłów na wypełnienie dzieciakom czasu. Schowam na przyszłość jak Mańka będzie większa! Będzie mogła robić z ojcem latawce, ze mną piec pizzę według przepisów Mikołajka, pośmiać się z dowcipów gdy będzie jej smutno, a na koniec rozwiązać kilka zagadek dla rozruszania szarych komórek. POLECAM! Super sprawa!

  • Wakacje Mikołajka. Wczasy nad morzem



Tytuł obił się Wam o uszy? Tak, taki film wchodzi do kin 14 sierpnia. Nie, film nie został nakręcony w oparciu o książkę- to książka została napisana w oparciu o scenariusz filmu. Właśnie dlatego czytając ją mamy wrażenie, że nie jest to ten sam styl co w poprzednich częściach.
Poza Mikołajkiem, jego rodzicami, Bunią oraz Jadwinią nie znajdziemy tu innych znajomych bohaterów.

"Mikołajek jedzie na wymarzone wczasy nad morzem! Poznaje tam nowych kumpli, z którymi będzie grał w piłkę, nurkował, a nawet szukał gniazda węży... Tata marudzi, bo towarzyszy im Bunia, a mama poznaje włoskiego reżysera i na chwilę zamienia się w gwiazdę filmową. To będą fantastyczne wakacje!"

Młodzieńcza miłość, przyjaźń, oddanie, ogromna wyobraźnia oraz odwieczna walka na linii teściowa-zięć. To wszystko znajdziecie w tej niewielkiej książeczce liczącej 164 strony, dodatkowo znajdziecie w niej kadry z filmu. Przeczytałam ją w 1,5 godziny z niewielkimi przerwami więc można się domyśleć, że jest napisana w bardzo lekkim stylu.  

  • Szkolne przygody Mikołajka



"Mikołajek czasem dostaje złą ocenę w szkole. Ale tym razem może być naprawdę niewesoło. Tata powiedział mu, że jeśli znów zaliczy klasówkę gorzej niż klasowy pupilek Ananiasz, to koniec z piłką! Na szczęście Mikołajek i jego kumple mają głowy pełne pomysłów, więc tak łatwo się nie poddadzą. Jeśli się uda, będzie już tylko zabawa!"

Małe urwisy, czyli Mikołajek i jego paczka pokarzą Wam m. in. jak wymigać się od pójścia do szkoły, jak sprawić żeby tata kolegi oddał pieniądze za Twoją felerną zabawkę oraz co zrobić żeby przejąć przywileje klasowego pupilka! To wszystko nie zawsze wychodzi tak jak chłopcy planują, ale ubaw jest gwarantowany za każdym razem.

Jeśli wcześniej nie miałeś styczności z tą zgrają łobuzów poznasz ich wszystkich już na początku lektury, gdzie każdy został przedstawiony. Książka wewnątrz przypomina wyglądem zeszyt do języka polskiego, okraszony przyjemną dla oka grafiką. Mnóstwo zabawnych sytuacji, wesołe dialogi, a to wszystko napisane tak lekko, że 411 stron pochłania się w dwie godziny! Serio! Przeczytałam całość podczas drzemki Maryśki :)

Są to książki dla najmłodszych, nastolatków, a także dla dorosłych. Spodobają się każdemu kto będzie chciał przycupnąć nad jakąś lekką niewymagającą lekturą! Wraz z wydawnictwem ZNAK Emotikona zapraszam Was serdecznie do księgarni już od czwartku!




Copyright © 2014 ⚡ Pod Napięciem ⚡ , Blogger