Kim będę jak dorosnę?

Za małolata każdy snuł plany na przyszłość. Chłopcy marzyli o zostaniu policjantem, strażakiem czy tak jak mój siostrzeniec kierowcą PKS-u. Dziewczynki pragnęły zostać piosenkarkami, tancerkami, lekarkami, albo jak ja nauczycielką, archeologiem, sprzedawcą w kiosku czy też... striptizerką. 

 


Nauczycielką byłam rok i powiedziałam "Dziękuje, postoję- to nie dla mnie!". Śmiem twierdzić, że zostawianie wybranych uczniów na przerwie żeby zerżnęli kilka słówek z zeszytu i wpisali na swoje kartkówki, bo inaczej dostaną pały to nie jest prawidłowa taktyka... Striptizerką nie zostanę, bo warunków fizycznych nie posiadałam i nie posiadam nadal. Przemilczmy to.

Rodzice od samego początku zastanawiają się kim zostanie ich skarb jak dorośnie. Kopnął piłkę i się pokulała- na bank będzie piłkarzem! Zbiera wszystkie kamyki w zasięgu wzroku- archeolog! Miesza łopatką w wiaderku i co rusz próbuje swojego tworu-kucharz/kucharka!

Ja i stary też mamy już swoje typy co do tego kim zostanie Maryna w przyszłości. Stary twierdzi, że będzie barmanką, bo w każdej knajpie w jakiej jesteśmy stara się wkraść za bar. Ma też predyspozycje na tancerkę i piosenkarkę. Śpiewa praktycznie od świtu aż po zmierzch, tańczy jak tylko usłyszy muzykę. Kto wie, może będzie występować w ludowym zespole wokalno-tanecznym jak ja lub Mańkowa kuzynka za młodu?! Ma też zadatki na alpinistkę lub kaskaderkę.
Jednak obserwując ją przez ostatni tydzień doszliśmy do wniosku, że Marija Magdalena De La Soledad zostanie malarką abstrakcyjną! Jeśli nie jest na placu zabaw i nie śpi to można być pewnym, że siedzi nad kartką papieru i gryzdoli swoimi dżambo-kredkami.
Cieszę się, że znalazła rozrywkę w tak fajnej czynności jak rysowanie. Chcemy dać jej jak najwięcej przestrzeni do rozwijania talentu więc na dniach najedziemy Ikełe i wywieziemy rolki papieru czy sztalugi. Niech ma, a co! Na razie dla  wygody powstał mały kącik plastyczny, który czeka aż śpiąca właścicielka zasiądzie przy nim do pracy.

Profile POD NAPIĘCIEM możesz śledzić tu:
Copyright © 2014 ⚡ Pod Napięciem ⚡ , Blogger