W krainie baśni- ciut inaczej.

W dzieciństwie uwielbiałam bajki i baśnie, w sumie zostało mi to do teraz! Pamiętam, że za małolata miałam kilkanaście ksiąg i książek, które czytałam wiele razy. Pamiętam też, że gdy byłam chora mój tata przynosił opowieści których nie znałam, żeby urozmaicić mi czas posiedzenia w domu.
Gdy zaszłam w ciążę wraz z Bartkiem postanowiliśmy, że będziemy czytać małej od urodzenia. BA! Bartek wyszukiwał baśnie w internecie, czytał wydruki na głos do brzucha i marudził, że musimy pilnie zaopatrzyć się w książki dla Mani!

Zaczarowany świat baśni to dla mnie nieodłączna część dzieciństwa i mam nadzieję, że Marysia pokocha go tak bardzo jak ja kiedyś.

Już za dzieciaka zastanawiałam się jakby to było gdyby te wszystkie historie mogły skończyć się inaczej. Gdyby Śpiąca królewna nie dotknęła tego wrzeciona, gdyby Śnieżka nie zjadła jabłka, gdyby Kopciuszek nie zgubiła pantofelka? Jakby potoczyły się ich losy?

Mam wybujałą wyobraźnię i kiedyś sama rozrysowywałam sobie inne wersje zakończeń znanych baśni- jeszcze bardziej gmatwałam życie wszystkim księżniczkom i stworzonkom. W szafce piętrzyły się zeszyty z moimi wersjami wydarzeń wraz z ilustracjami. Tworzyłam te wszystkie historie ponieważ nie podobały mi się ich banalne i przewidywalne zakończenia. Męczył mnie fakt iż wiadome było, jest i będzie:
  • dobro zawsze zwycięża zło,
  • żyli długo i szczęśliwie,
  • czarny charakter zginie marnie.
Dobre jest dobre, a złe jest złe. Koniec-kropka.

Czy nie byłoby fajnie gdyby postacie mogły zmienić swoje postępowanie? Przecież każdy chce decydować o swoim losie! Właśnie to przesłanie towarzyszy książce „Ever After High. Księga Legend” napisanej przez Shannon Hale.

Bohaterkami książki są córki postaci, które dobrze znamy z dzieciństwa. Dziewczynki uczęszczają do magicznej szkoły, Ever After High. Są wśród nich Raven Queen, córka Złej Królowej, oraz Apple White, córka Królewny Śnieżki. Losy obu dziewczyn zostały nierozerwalnie splecione baśnią zapisaną w Księdze Legend. Według niej Raven ma podać Apple zatrute jabłko, a ta zapaść w stuletni sen, z którego obudzi ją pocałunek księcia, po którym nastąpi Szczęśliwe Zakończenie. Jednak Raven wcale nie podoba się ta rola, zło wcale nie jest w jej stylu. Ale jeśli nie podpisze Księgi Legend, wówczas obie bohaterki czeka... no właśnie, co?

 
Premiera książki zaplanowana jest na 21 maja (czyli już niebawem!). Będzie pierwszą z nowej serii książek nawiązujących do klasycznych baśni, które zna każdy, ale w nowym, uwspółcześnionym ujęciu, z nieco innym przesłaniem: każdy może wybrać swoje przeznaczenie
 
Chociaż jest skierowania do młodszych czytelników (głównie do dziewczynek w wieku 7-12) miałam możliwość przeczytać pierwsze dwa rozdziały i chcę więcej! Nie mogę się doczekać książki i poznania jej zakończenia.
Marysia jest jeszcze za mała żeby poznać losy bohaterek ze mną, ale jej kuzyneczka na pewno z chęcią zasiądzie ze swoją ciotką do lektury i założę się, że będzie nią zachwycona! 

 
Copyright © 2014 ⚡ Pod Napięciem ⚡ , Blogger