Machiavelli dla mam... czyli jak zapanować nad domowym chaosem

Ponieważ Marysia z dnia na dzień jest co raz bardziej kumata sięgam po kolejne pozycje poradników dla rodziców. Niedawno otrzymałam książkę zatytułowaną "Machiavelli dla mam-Jak skutecznie rządzić domowym księstwem". Chociaż jest zaklasyfikowana jako poradnik, to nie jest nim tak do końca. Obawiałam się nie je przetrwam do końca książki, ale się myliłam. Pochłonęłam ją w tempie ekspresowym!


Autorka, Suzanne Evans, będąc na skraju wyczerpania fizycznego i psychicznego postanawia przeprowadzić mały eksperyment. W jej ręce trafia niepozorna książka, która staje się źródłem inspiracji. Posiłkując się (nie)sławnym poradnikiem politycznym ("Książę"), którego autorem był florencki dyplomata Niccolò Machiavelli postanawia zapanować nad czwórką dzieci. 
Eksperyment polegał na przekładaniu rad przygotowanych dla władców na codzienne życie rodzinne. Suzanne krok po kroku opisuje jak wprowadza swój plan w życie. Wielkim zaskoczeniem był fakt, że na początku wszystko szło jak po maśle. W swojej książce autorka dzieli się zarówno sukcesami jak i porażkami, bo i te mają tu miejsce. 

Podczas czytania poradnika możemy poczuć się jak kolejny członek rodziny autorki. Nie są to suche informacje dotyczące realizacji eksperymentu, zatapiając się w  treści zostajemy  w pełni wtajemniczeni w to co dzieje się w domu Suzanne, jej męża oraz dzieciaków.  Nie zawsze jest kolorowo, ale widzimy, że z każdej (nawet najgorszej) sytuacji znajdzie się wyjście- choćby ostatnią deską ratunku miałaby być stara książka napisana dla osób stojących na czele swoich krajów.

Książka jest idealna dla mam poszukujących sposobów na ujarzmienie rebelii zasianej w domu przez dzieci. Nawet jeśli nie jest się machiavelliczną mamą to można znaleźć inspirujące przykłady na wychowanie dzieci. 
 
Mnie książka wciągnęła i zainspirowała do intensywnej pracy nad spokojem w domu. Pragnę szczęścia i harmonii w mojej rodzinie i wydaje mi się, że jeśli za kilka lat wrócę do tej pozycji to odkryję jej wyjątkowość na nowo!


Copyright © 2014 ⚡ Pod Napięciem ⚡ , Blogger