Dziecko na weselu?!?

Niedawno zdarzyło się nam być na weselu. Niestety zmuszeni byliśmy do zabrania ze sobą Małej.

W kościele było spoko, ale jak weszliśmy z wózkiem na salę weselną to miałam wrażenie, że ludzie patrzą się na nas z wyrzutem.


No, bo jak to tak można z dzieckiem na wesele? Przecież popsuje innym zabawę!

3 lata temu, zaraz po moim ślubie, siedziałam na jakimś forum i właśnie temat dziecka na weselu był poruszony. Wiele osób było zbulwersowane samym pomysłem brania dzieci, inni rozpisywali się jakiż to kataklizm jest kiedy dzieci biegają wśród tańczących.

My musieliśmy zabrać Małą, bo teściowa wyjechała za granicę, a cała moja rodzina była na wspomnianej imprezie. Nie miał się kto nią zająć, ale jakoś nie wadziła. Ma dopiero 9 miesięcy, a bawiła się znakomicie ze swoją czteroletnią kuzynką i jedenastoletnim kuzynem. Ochoczo "tańczyła" z tatą, dziadkiem, babcią, kuzynką.


Nikomu z bliskiej rodziny nie przeszkadzała, była grzeczna, a moja mama nie mogła wyjść z podziwu jaka to wnusia kulturalna była. Jednak goście z drugiej rodziny rzucali dość nieprzyjemne dla mnie spojrzenia i coś marudzili pod nosem kiedy mała wołała "jeść".

Dla mnie problem był taki, że nie dało się całkiem wybawić, ale absolutnie nie mam nic przeciwko dzieciom na tego typu imprezach rodzinnych.
Na moim weselu była trójka dzieci, a wszyscy goście byli nimi zauroczeni. Na weselu szwagra też latało kilka maluchów, a na poprawinach to chyba ze 3 niemowlaki się gościły :)

Wracając do tego nieszczęsnego forum, ludzie pisali, że Państwo młodzi kategorycznie zabraniali przychodzenia z dziećmi albo po prostu nie zapraszali tych osób, które dzieci posiadają. Inni pisali, że dostali zaproszenia, ale dołączony do niej był podtekst żeby dziecka nie brać co bardzo się im nie podobało i nie szli w ogóle.

Ludzie mają teraz takie widzimisie, że nie mieści mi się to w głowie. Tupet też trzeba mieć żeby w zaproszeniu napisać, aby dzieciaka nie brać pod żadnym pozorem. 

Tańczące na weselach dzieci są cudne. Czasem to one zachęcają do zabawy i ciężkich wygłupów bardziej niż wodzirej czy para młoda. 


Copyright © 2014 ⚡ Pod Napięciem ⚡ , Blogger